Jesteś tutaj: Dwujęzyczność

Dwujęzyczność

Drodzy Rodzice,

 

Z wielką radością informujemy że nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiego programu „Dwujęzyczny Przedszkolak”.

 

Dwujęzyczny Przedszkolak to  innowacyjne rozwiązanie w edukacji przedszkolnej, wplatające język angielski do codziennych czynności dziecka, które w sposób naturalny zapewnia mu równoległe poznawanie dwóch języków. Program realizowany jest we wszystkich grupach naszego przedszkola i  przewiduje prawie 1000 aktywności i zabaw w ciągu roku. Jest to jedyny program w Polsce który ma tyle zajęć.

 

Program „Dwujęzyczny Przedszkolak” jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Jest przeznaczony dla dzieci, rodzin, nauczycieli i wszelkich placówek edukacyjnych, które chcą, aby język angielski był nieodłącznym elementem życia człowieka. Takie podejście, które kładzie nacisk na dwujęzyczność, wpływa pozytywnie na rozwój intelektualny, społeczny i emocjonalny dzieci. Dodatkowo ogromna baza ćwiczeń ruchowych w­spomaga także rozwój fizyczny. To wszystko dzięki różnorodnej i ciekawej bazie ćwiczeń językowych, zabaw ruchowych, piosenek, eksperymentów, zajęć kulinarnych, sportowych, przyrodniczych, wprowadza
w dwujęzyczną przestrzeń wychowawczą i edukacyjną.

 

Codzienny kontakt naszych maluchów z językiem angielskim w przedszkolu sprawia, że dzieci nie czują lęku przed językiem obcym, co w konsekwencji wzmacnia poczucie pewności siebie, satysfakcję z podejmowanych działań i chęć do osiągania kolejnych celów. Badania naukowe przeprowadzone na całym świecie dowodzą, że znajomość języków obcych daje ogromne możliwości rozwoju, otwiera okno na świat, ułatwia codzienne działania, ale też daje szansę na realizację najbardziej ambitnych celów i marzeń w coraz bardziej otwierającym się świecie.

 

Więcej o ogólnopolskim programie „Dwujęzyczny Przedszkolak” – jego twórcach, założeniach i komponentach  można znaleźć na stronie dwujezycznyprzedszkolak.com.pl.

Co to oznacza?

Komunikacja z innymi

Dzieci wyrażają swoje codzienne, ważne potrzeby po angielsku. W ten sposób mają szansę utrwalenia takich zwrotów jak: "Czy możesz mi podać?", "Bardzo proszę", "Nie ma za co". Język angielski nigdy nie będzie dla nich obcy!

Angielski codziennie

Dzieci mają kontakt z językiem angielskim przez cały dzień. Nie odbywają tylko zajęć grupowych. Poznają język w każdej sytuacji przedszkolnej: podczas posiłków, zabawy. Stopniowo i naturalnie oswajają się z językiem angielskim.

Przyszłość należy do
Twojego dziecka

Porozumiewanie się w języku obcym to kompetencja kluczowa w XXI wieku. W naszym przedszkolu dzieci codziennie osłuchują się z językiem angielskim dzięki czemu w krótkim czasie nabywają zdolność wyrażania swoich potrzeb i uczuć. Rozwijają umiejętność mówienia i rozumienia ze słuchu oraz pewność siebie w sytuacjach językowych i motywację do samodzielnego porozumiewania się w języku angielskim.